تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنهتیم برانکو از هم گسیخته و پراشتباه


بازی پرهیجان دو تیم بزرگ و مدعی لیگ برتر با برتری طلایی پوشان سپاهان به اتمام رسید و این تیم را صدرنشین لیگ کرد.


به گزارش "ورزش سه"، هفته سوم لیگ برتر با دیدار حساس دو تیم سپاهان و پرسپولیس در استادیوم فولادشهر اصفهان در حال انجام است و شاگردان حسین فرکی که از دو دیدار گذشته شان 6 امتیاز کسب کرده اند به مصاف برانکو و شاگردانش می روند که لیگ را بسیار بد و با یک امتیاز در حال پیگیری هستند.


استادیوم : فولادشهر تماشاگر: 12 هزار نفر
داور: سیدحسین زرگر کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی و حسن ظهیری
اخطار : علی علیپور(9)، کامیابی نیا(36)، مهرداد کفشگری(55)، محمد انصاری(70) امید عالیشاه(87) از پرسپولیس
خلعتبری(36)، علی کریمی(36) عبدالله کرمی(63) از سپاهان

سپاهان:
  شهاب گردان، هادی عقیلی، عبداله کرمی، حبیب گردانی، محمدرضا خلعتبری(94 نجفی)، احسان حاج صفی، مهدی شریفی(83 حسین پاپی)، وریا غفوری، رسول نویدکیا، میلاد سرلک( 57 فوزی موسی اف) و علی کریمی
سرمربی: حسین فرکی

پرسپولیس:
  ایمان صادقی، لوکا ماریچ، مایکل اومانیا، رامین رضاییان، وحید حیدریه(50 محمد انصاری)، مهرداد کفشگری، کمال کامیابی نیا، علی علیپور(77 جری بن‌سون)، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


شرح بازی:
پرسپولیس بازی را در نیمه اول کاملا متفاوت پیش برد و در نیمه دوم اما یک حریف دست و پا بسته بود که البته اشتباهات داور و بازیکنان خودی در نقش بستن این نتیجه تاثیر زیادی داشت.
حسین فرکی که تیمش در نیمه اول دو گل دریافت کرده بود تا اندوخته اش را از دست رفته ببیند در نیمه دوم دل به اشتباهات بازیکنان پرسپولیس بست و استفاده اش را نیز برد. مهرداد کفشگری در ابتدا یک پنالتی تقدیم سپاهانی کرد تا این توپ که در نهایت گل سوم سپاهان را در پی داشت با آغاز برتری زردپوشان همراه شود. در نهایت این خلعتبری بود که بار دیگر با اشتباه بازیکن پرسپولیس همراه بود گل چهارم را به ثمر برساند و برانکو را در کسب پیروزی در لیگ پانزدهم ناکام بگذارد.
بردی که پرسپولیسی ها معتقدند بیشتر از اینکه مقهور برتری حریف صدرنشین خود باشند بابت اشتباهات داوری و بازیکنان خودی نصیب تیم شان شده است.

شرح گل:
سپاهان یک پرسپولیس صفر: (دقیقه 10، احسان حاج صفی): در حالی که پرسپولیسی ها از روی ضربه ایستگاهی به دنبال گلزنی بودند، سپاهانی ها روی ضد حمله و حرکت پا به توپ حاج صفی وارد محوطه جریمه شدند و این بازیکن با ضربه ای مهارنشدنی توپ را به گل اول بازی به نفع زردپوشان تبدیل کرد.
سپاهان یک پرسپولیس یک (دقیقه 13، مهدی طارمی): مهدی طارمی همانطور که وعده داده بود موفق شد دروازه سپاهانی را باز کند. مهاجم بوشهری پرسپولیس بعد از دریبل دو بازیکن سپاهان و با ضربه ای دیدنی و حرفه ای دروازه سپاهان و گردان را باز کرد.
سپاهان یک پرسپولیس 2: (دقیقه 33، امید عالیشاه): می توان گفت این آسانترین گلی بود که امید عالیشاه در تمام طول زندگی اش زده و خواهد زد؛ علی علیپور با دریبل تمام بازیکنان خط دفاعی سپاهان توپ را از آستانه دروازه به عالیشاه سپرد تا او دروازه خالی را باز کند.
سپاهان 2 پرسپولیس 2: (دقیقه 37، مایکل اومانیا «گل به خودی»): در حالی که پرسپولیسی ها از پیش از افتادن به سپاهان خوشحال بودند این مدافع کاستاریکایی پرسپولیس که نتیجه را به تساوی کشاند. حرکت کریمی از گوشه دروازه و ارسال زمینی او به دهانه دروازه با اشتباه اومانیا همراه شد تا توپ با دخالت او وارد دروازه صادقی شود.
سپاهان 3 پرسپولیس 2: (دقیقه 57، هادی عقیلی): مهرداد کفشگری در صحنه ای مشکوک احسان حاج صفی را در آستانه ورود به محوطه جریمه شارژ کرد و زرگر به نشانه پنالتی در سوت خود دمید و به هافبک دفاعی پرسپولیس کارت زرد نشان داد. این پنالتی را هادی عقیلی وارد دروازه کرد تا تیمش برای دومین بار از حریف پیش بیفتد.
سپاهان 4 پرسپولیس 2: ( دقیقه 81، محمدرضا خلعتبری): اشتباه بچه گانه و غیرحرفه ای کمال کامیابی نیا که در میانه میدان با ضربه سر توپ را به خلعتبری سپرد تا مهاجم تشنه گلزنی سپاهان، گل چهارم زردپوشان و اولین گل خود در لیگ پانزدهم را به ثمر برساند.


دقایق حساس:
دقیقه 2: اولین موقعیت این بازی را احسان حاج صفی با ارسال دیدنی خود به وجود آورد که در نهایت مهدی شریفی ضربه سرش را با اختلاف کم به بیرون زد.
دقیقه 6: ارسال بازیکنان سپاهان اینبار از سمت راست و توسط علی کریمی را مهدی شریفی با ضربه سر به جایی زد که ایمان صادقی انتظار آن را می کشید و به راحتی آن را در اختیار گرفت.
دقیقه 20: ارسال کرنر سپاهانی ها با اشتباه مدافع و دروازه بان پرسپولیس، موقعیت خوبی را برای مهدی شریفی ایجاد کرد تا دروازه سرخپوشان را برای بار دوم باز کند اما ضربه اش به بیرون رفت.
دقیقه 35: ارسال سپاهانی از سمت راست با ضربه سر علی کریمی همراه بود و در نهایت این ایمان صادقی بود که توپ را در اختیار گرفت و البته حرکت غیر ورزشی کریمی روی صادقی با دخالت داور یک کارت زرد برای این بازیکن همراه داشت.
دقیقه 45: روی حرکت تمرین شده عناصر هجومی پرسپولیس، طارمی توپ عمقی را برای عالیشاه فرستاد که این بازیکن در جدال با گردان ناکام ماند و در دروازه بان سپاهان توپ را از زیر پای عالیشاه دور کرد.
دقیقه 47: ارسال بلند احسان حاج صفی پشت دفاع پرسپولیس با ضربه ناقص مهدی شریفی همراه بود و توپ از کنار دروازه صادقی به بیرون رفت.
دقیقه 54: مهدی طارمی با فراری دیدنی درون محوطه جریمه سپاهان ضربه اش را زد که توپ با کمترین اختلاف به بیرون رفت تا آه از نهاد برانکو بلند شود.
دقیقه 64: ارسال بلند رامین رضاییان از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر بی دقت مایکل اومانیا همراه بود تا این بازیکن نتواند گل به خودی اش را جبران کند و توپش از بالای دروازه گردان به بیرون رفت.
دقیقه 72: نفوذ فوزیل موسی اف از سمت چپ و ارسال زمینی او درون شش قدم را مهدی شریفی نتوانست وارد دروازه کند و ضربه اش از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 73: خلعتبری به زیبایی رضاییان را مقهور تکنیک خود کرد و در ادامه پاس عرضی اش از داخل محوطه جریمه را روی نقطه پنالتی فرستاد اما ضربه رسول نوید کیا با دخالت انصاری از روی خط دروازه پرسپولیس برگشت داده شد.
دقیقه 75: در حالی که حرکت فرشاد احمدزاده را داور درون محوطه جریمه می توانست پنالتی اعلام کند، در ادامه حملات پردامنه پرسپولیسی ها درون محوطه جریمه با دخالت عبدالله زاده تنها یک کرنر را نصیب سرخپوشان کرد. در این لحظه و در کمتر از 15 ثانیه حداقل 3 توپ خطرناک روی دروازه گردان به وجود آمد که هیچ کدام از مهاجمان پرسپولیس نتوانستند ضربه تمام کننده را بزنند.بهترین بازیکن : احسان حاج صفی، بال چپ سپاهان در این مسابقه مهارناپذیر بود و با گلزنی در این بازی، یک پنالتی سرنوشت ساز را هم برای تیمش گرفت.

اتفاق ویژه: اعتراض شدید برانکو به صحنه های داوری در حالی رقم خورد که وی را کمتر چنین عصبانی دیده بودیم. این سرمربی آرام عقیده داشت داور در این مسابقه 2 پنالتی تیمش را ندیده گرفته است. اعتراض های برانکو می توانست به اخراج او از کنار زمین منجر شود اما دخالت اطرافیان قائله را ختم کرد.

حاشیه ها:
*در حالی که حدود بیشتر از یک ساعت از زمان آغاز بازی باقیمانده حدود80درصد از صندلی‌های ورزشگاه پُر شده که از این تعداد 90 درصد از فضای ورزشگاه به سپاهانی‌ها و 10درصد دیگر به هواداران پرسپولیس اختصاص پیدا کند.
*هواداران پرسپولیس که هنوز بخشی از آنها پشت درهای ورزشگاه حضور دارند در جایگاه مخصوص خود و بخشی دیگر در ضلع جنوبی ورزشگاه و بر روی تپه چمنی پشت دروازه مستقر شده‌اند.
*نکته جالب توجه کری‌خوانی هواداران اندک پرسپولیس در مقابل سپاهانی‌ها که این تعداد با شعارهایی علیه تیم سپاهان باعث شدند تا هواداران سپاهان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و علیه سرخ‌پوشان شعارهایی را سر دهند.
*هواداران سپاهان با پرچم‌های زردرنگ همچنان در حال ورود به ورزشگاه هستند و به نظر تا دقایقی دیگر ظرفیت فولادشهر تکمیل خواهد شد.
*در حالی که امروز اصفهان هوای خنکی را سپری می‌کرد ناگهان با نزدیک شدن به زمان مسابقه به گرمای هوا افزوده شده و این موضوع تعجب دست‌اندرکاران مسابقه و هواداران را در پی داشته است.
*اصغر باقریان مدیرعامل سپاهان بسیار زودتر از حد مقرر در ورزشگاه حضور پیدا کرده است.
*ترافیک خیابان‌های منتهی به فولادشهر از نکات قابل توجه بود تا جایی که به خاطر پر شدن پارکینگ ورزشگاه مأموران راهنمایی و رانندگی ماشین‌ها را به سمت خیابان‌های فرعی راهنمایی می‌کردند.
*از ساعت 18 و 10 دقیقه دواران مسابقه به منظور شرایط چمن و تورهای دروازه به زمین آمده و به این کار مشغول شدند در این بین محمد فنایی ناظر مسابقه در کنار زمین حضور دارد.
*در حالی که حدود یک ساعت و 10 دقیقه تا آغاز بازی زمان باقیمانده است پخش آهنگ‌های شاد در ورزشگاه آغاز شده و این موضوع باعث شده است تا صدای هواداران تحت‌الشعاع قرار بگیرد.
*یک پرچم که بر روی آن نوشته سپاهان قلب اصفهان در بین هواداران این تیم پهن شده است.
*درگیری لفظی چند هوادار پرسپولیس با مأموران حراست مسابقه واکنش منفی سپاهانی‌ها را در پی داشته و هواداران تیم زردپوش به شدت علیه هواداران پرسپولیس فحاشی کردند.

[ جمعه 23 مرداد 1394 ] [ 03:30 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
 
به گزارش "سپاهان اف سی" هفته دوم رقابتهای لیگ برتر باشگاههای ایران جام خلیج همیشه پارس در حالی از دیروز آغاز شد که بی شک مهمترین اتفاق هفته را عبدلله ویسی و یاران بی ادعا و جوانش در گرمای اهواز در مقابل پرسپولیس پرادعا رقم زدند.
استقلال خوزستان که هفته قبل در اولین بازی خود در فصل جدید با شایستگی در برابر مدافع عنوان قهرمانی یک بازی پایاپای را به نمایش گذاشته بود و تنها روی کم تجربگی از رقیب سرشناس خود شکست خورده بود اینبار با پیروزی در این بازی حساس توانست شایستگیهای خود را در برابر تیمی به اثبات رساند که از شروع لیگ با ادعای قهرمانی این رقابتها پای به میدان گذارده بود.

این شایستگی یار روزهای دور سپاهان و سربازان جوانش در استقلال خوزستان که بگذریم به روز دوم هفته دوم میرسیم جایی که بی شک تقابل تیمهای اصفهانی در دربی پایتخت فوتبال ایران چشمهای بسیاری را به خود معطوف کرده بود.امسال اما حساسیت و جذابیت این دربی تحت الشعاع سه نکته نیز قرار گرفته بود؛اول اینکه این بازی به نوعی بازی سوپر جام باشگاههای ایران بین قهرمان دوره قبل لیگ و قهرمان جام حذفی گذشته بود که این مسئله بیش از پیش بر حساسیتها و جذابیتهای آن افزوده بود و از طرف دیگر قرار گرفتن این بازی در هفته دوم بازیها این ترس را در هواداران به وجود آورده بود که مبادا به خاطر ناآمادگی و عدم شکل گیری هماهنگیهای نهایی بین بازیکنان دوتیم در آغاز فصل بازی آن طوری که از این بازی انتظار میرود از آب درنیاید اما نکته سوم ربطی به سپاهان و ذوب آهن نداشت بلکه ربطش به قاضی این مسابقه یعنی محسن قهرمانی بود.
همو که پس از بازی جنجالی دو فصل پیش سپاهان و پرسپولیس از سوی علی دایی سرمربی پوسپولیس به صورت لسانی به غش کردن به سمت سپاهان محکوم شد و در ادامه و طی یکی از جنجالی ترین پرونده های مربوط به فساد در فوتبال به محرومیت موقت از داوری محکوم شد دوباره به جرگه داوران بازگشت و اینبار هم از اصفهان و بازی سپاهان شروع کرد.
بازگشایی پرونده اتفاقات دوفصل پیش در این مجال نمیگنجد و از حوصله هواداران نیز خارج است اما شاید بد نباشد به این موضوع اشاره کنیم که در آن پرونده جنجالی باشگاه پرسپولیس برای دومین فصل پیاپی با طرح اتهامات واهی علیه باشگاه سپاهان سعی در مخدوش کردن وجهه عمومی این باشگاه داشت که براساس تحقیقات مبسوطی که توسط بازرسان انجام شد بی گناهی و پاکی باشگاه سپاهان بر همگان مسجل شد ام این سوال در اذهان پدید آمد که علی دایی(سرمربی وقت پرسپولیس)به چه جراتی دست به طرح چنین اتهاماتی علیه باشگاه بزرگی همچون سپاهان زد؟آیا با مشخص شدن واهی بودن ان اتهامات نباید اقدامات تنبیهی در مورد شخص افترا زننده لحاظ میشد؟آن هم شخصی(علی دایی)که در تحقیقات به عمل آمده گناهکار بودن خودش در پرونده مسجل شده بود!
 
از همه ان داستانهای جنجالی که بگذریم به اصل موضوع برمیگردیم که همان تقابل تیمهای بزرگ سپاهان و ذوب آهن است.تیمهایی که امشب از ساعت 21 به قضاوت محسن قهرمانی در ورزشگاه فولادشهر به میزبانی ذوب آهن به مصاف هم رفتند.
نکته جالب در شروع بازی و در ترکیب سپاهان یکی بازگشت فوضیل موسایف به ترکیب اصلی سپاهان بود و دیگری پست جدید احسان حاج صفی در این بازی بود.حاج صفی که در فصول قبلتر به عنوان مدافع چپ برای سپاهان و تیم ملی به بازی گرفته میشد این فصل در بازی اول به صلاح دید فرکی یک خط جلوتر و به عنوان بال چپ به کار گرفته شد و سپس در این بازی با تغییر سمت به بال راست تیم بدل شد تا آزمون و خطاهای فرکی برای یافتن پست مناسب برای او کماکان ادامه یابد.نکته جالب دیگر نیز ادامه روند حضور میلاد سرلک به عنوان بازیکن اصلی و هافبک دفاعی در کنار علی کریمی بود.بازیکنی که در اینروزها به بازیکن مورد علاقه فرکی تبدیل شده و فرکی از او در پست فصل پیش موسایف استفاده میکند و موسایف را به یک خط جلوتر فرستاده و از او به عنوان وینگر یا بال چپ استفاده میکند.
با شروع بازی این ذوب آهن بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی مالک توپ و میدان شد اما از این برتری نصف و نیمه خود نتوانست استفاده ای ببرد و در ادامه هرچه از زمان بازی گذشت سپاهان به بازی مسلط تر شد و بازی را پایاپی کرد.در این نیمه بازی سپاهانیها تحت تاثیر دوندگیهای بی امان و یارگیری فشرده و دفاع تیمی منسجم ذوب آهن قرار گرفته بود و تقریبا سپاهانیها موفق به بازی روی زمین نمیشدند و برای رسیدن به دروازه ذوب آهن دل به بازی مستقیم و تغییر منطقه بازی به صورت قطری بسته بودند.ذوب آهن و یحیی گل محمدی دقیقا میدانست که چونه باید قدرت خط هافبک پرمهره و مقتدر سپاهان را کنترل کند و به همین منظور با در دستور کار قرار دادن پرس از جلوی زمین سعی در قطع ارتباط خط دفاعی با خط هافبک سپاهان را داشتند که در این امر موفق ظاهر شدند و سپاهانیها به ندرت موفق میشدند از خط دفاعی توپ را زمینی تا پشت محوطه جریمه ذوبیها پیش ببرند.
همین دفاع خوب ذوبیها در نیمه اول که باعث تغییر ناخواسته تاکتیک در تیم سپاهان شده بود باعث از جریان خارج شدن دوبازیکن تاثیر گذار و سرنوشت ساز سپاهان یعنی حاج صفی و موسایف شد و سپاهانیها را مجبور کرد برای گذشتن از لایه های دفاعی منسجم ذوبی ها به جای پخش کردن توپ در عرض و پاسکاری برای بازکردن عمق دفاع ذوب آهن روی به ارسال پاسهای بلند به قصد تغذیه مستقیم تک مهاجم کوتاه قامتشان یعنی مهدی شریفی بیاورند که عملا در بازی هوایی حریف مدافعین سرزن ذوب آهن و دروازه بان چالاک آنان یعنی مظاهری نبود و در کنار حاج صفی و موسایف جزو محو شدگان بازی در نیمه اول لقب گرفته بود.

ذوب آهن اما در مقابل بازی همیشگی خود را به نمایش گذاشته بود همان تیکی تاکا به اضافه چاشنی سرعت و دوندگیهای بی امان برای پرکردن تمام نقاط خالی زمین و استفاده از بازی ترکیبی برای گشودن دروازه شهاب گردان.تاکتیکی که در دقیقه 36 نیمه اول تاثیر گذاریش را نشان داد جایی که وقتی مهدی رجب زاده با یک پشت پای زیبا توپ را به فضای خالی پشت حبیب گردانی در جناح چپ خط دفاعی سپاهان برای علی همام فرستاد و او با یک سانتر زمینی به درون محوطه جریمه احسان پهلوان را صاحب توپ کرد و پهلوان با یک سرتوپ به موقع عقیلی را از مقابل برداشت و به سمت دروازه شلیک کرد اما با واکنش به موقع گردان توپ موقتا دفع شد ولی توپ درست مقابل پای دانیال اسماعیلی فر افتاد و او هم در مقابل گردان نتوانست کاری از پیش ببرد تا ذوب آهن به حکم کم تجربگی مهاجمینش از موقعیت صد در صد گل خود بی بهره بماند.
نیمه اول بازی نه چندان دل چسب دوتیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا هواداران منتظر اتفاقات و حوادث نیمه دوم بمانند.
اما نیمه دوم نیز آنچنان متفاوت از نیمه اول آغاز نشد و بازی در ابتدا به مانند نیمه اول کاملا برابر و پایاپای دنبال میشد و هیچیک از دوتیم قصد انجام بازی تهاجمی با ریسک بالا را نداشتند.این روند تا اواسط نیمه دوم ادامه داشت تا اینکه سپاهانیها با تعویض پاپی به جای موسایف بی فروغ روند بازی را سریعتر کردند.
سپاهان در نیمه دوم از تاکتیک آلترناتیو خود نیز برای گلزدن بیش از پیش استفاده میکرد که همان شوتزنی از پشت محوطه جریمه بود.به همین منظور سپاهانیها به جای ریختن توپ روی دروازه ذوب آهن آنرا به صورت عرضی به پشت محوطه جریمه منتقل میکردند و با شوتزنی از این فواصل قصد باز کردن دروازه ذوب آهن را داشتند.ذوب آهن نیز در این دقایق بیشتر به ضد حملات و سرعت و تیز هوشی مهاجم جوانش یعنی کاوه رضایی و تجربه مهدی رجب زاده دل بسته بود.

با آغاز پانزده دقیقه دوم نیمه دوم سپاهانیها بر شدت حملاتشان افزودند و چندبار توسط خلعتبری و حاج صفی و میلاد سرلک و علی کریمی از روی شوتهای از راه دور دروازه ذوب آهن را تهدید کردند اما در هیچ کدام از این موقعیتها نتوانستند مظاهری را به خطر بیندازند و حتی از زدن توپ در چهارچوب دروازه نیز عاجز بودند تا اینکه در دقیقه 73 تاکتیک شوت زنی از راه دور سپاهانیها بالاخره کار کرد و روی شوت زیبای علی کریمی از پشت محوطه جریمه دروازه مظاهری فروریخت تا سپاهان همانند بازی اول فصل خود در روزی که آنچنان پرفروغ نبود با یک گل از حریف پیشی بگیرد.
در ادامه یحیی با چندتعویض تیمش را هجومی تر کرد و توانست چندبار دروازه سپاهان را به شدت تهدید کند که در خطرناکترین آنها سانتر ذوبیها از جناح چپ خط دفاعی با اشتباه عقیلی و گردان نزدیک بود به یک گل به خودی ختم بشود که از خوش شانسی توپ با برخورد به سینه عقیلی از کنار تیرک عمودی دروازه به کرنر رفت.
در ادامه هم بازی با همین روند به پایان رسید تا در نهایت سپاهان بازی بزرگ هفته را به نام خود به ثبت برساند و در کنار استقلال تهران خود را به عنوان مدعی شماره یک قهرمانی معرفی کند و ذوب آهن نیز به مانند فصل قبل چوب گل نزدن مهاجمان خود در اوایل فصل را بخورد.
 

سوپر جام به کام قهرمان


 
به قلم آریامنش
[ شنبه 17 مرداد 1394 ] [ 10:01 ب.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
ه گزارش سپاهان اف سی و به نقل از  "ورزش سه"، ترین های لیگ در پایان هفته دوم به قرار ذیل است:

پرگل ترین بازی: گسترش 1 ـ تراکتورسازی 3

موفق ترین میزبان: استقلال 2 ـ ملوان صفر

موفق ترین میهمان: راه‌آهن صفر ـ سایپا 2

بهترین گلزن: حسن بیت سعید  شجاع خلیل‌زاده و امید ابراهیمی هر کدام 2 گل

بیشترین برد: استقلال و سپاهان 2 برد

بیشترین باخت: ذوب‌آهن و سیاه جامگان 2 باخت

کمترین باخت: استقلال تهران ـ استقلال اهواز ـ سایپا ـ سپاهان ـ تراکتورسازی ـ پدیده ـ فولاد ـ صبا و نفت‌تهران بدون باخت

کمترین برد: پدیده ـ فولاد ـ صبا ـ نفت ـ پرسپولیس ـ راه‌آهن ـ ذوب‌آهن ـ گسترش فولاد و سیاه جامگان بدون برد

بهترین تفاضل: استقلال 3

بدترین تفاضل: راه‌آهن ـ گسترش فولاد ـ سیاه جامگان و ذوب‌آهن با 2-

بهترین خط حمله: استقلال 4 گل

بدترین خط حمله: ذوب‌آهن بدون گل

بهترین خط دفاع: سپاهان ـ سایپا و استقلال اهواز بدون گل خورده

بدترین خط دفاع: پرسپولیس و راه‌آهن 4 گل خورده

[ شنبه 17 مرداد 1394 ] [ 09:58 ب.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]

به گزارش سپاهان اف سی و به نقل از کاپ ,رسول خوروش درباره اظهارات یحیی گل محمدی پس از بازی شب گذشته سپاهان و ذوب آهن اظهار داشت:هر کسی حرف خودش را می زند و نظر خودش را داده است.گل محمدی هم دیدگاههای خاص خود را دارد و ما بنا نداریم نسبت به اظهارات او یا هر کس دیگری نظر بدهیم.

وی درباره صحنه مشکوک در محوطه جریمه سپاهان که به نظر می رسید توپ به دست عبدالله کرمی برخورد کرده و گل محمدی هم روی آن تاکید داشت گفت:من فیلم بازی را دیدم.اصلا توپ به دست کرمی نخورد و توپ به شانه او اصابت کرد.امروز هم دیدم که برخی کارشناسان همین بحث را تایید کرده اند.

خوروش درباره وضعیت لئوناردو پادوانی و حضور او در بازی پرسپولیس اظهار داشت:پادوانی دوره درمانش را طی می کند.او به زودی به تمرین اضافه می شود اما نمی توانیم بگوییم که آیا در بازی با پرسپولیس می تواند به میدان برود یا نه و باید کمی به این مسابقه نزدیک تر شویم و بعد نظر بدهیم.


[ شنبه 17 مرداد 1394 ] [ 09:52 ب.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
با توجه به اتفاقات نقل و انتقالات پیش فصل لیگ برتر و جدا شدن چندتن از ستاره های لیگ ایران و پیوستن آنها به لیگ قطر مشتاقان فوتبال بی صبرانه منتظر تماشای عملکرد تمهای لیگ برتری بودند که در نبود این ستاره ها با جذب جوانان جویای نام دست به جوانگرایی زده بودند.
لیگ برتر امسال اما یک شاخصه بزرگ داشت و آن کاهش نقدینگی شدید به نسبت مسابقات پارسال و چند سال اخیر فوتبال ایران بود.مشکلات مالی که انگار در این چند ساله به عضو جدایی ناپذیر خانواده فوتبال در ایران تبدیل شده امسال حتی گریبان تیمهای به قول معروف متمول لیگ را نیز گرفت و نشان داد حتی فوتبال نیز از رکود اقتصادی در امان نبوده است.
رکودی که یکطرفش فاجعه جدایی ستاره های میلیاردی از لیگ ایران و روی دیگرش گرایش به استفاده از جوانان جویای نام و ارزان قیمت بود که به نوعی توفیق اجباری برای فوتبال ایران به حساب میامد.
از همه جنبه های حاشیه ای لیگمان که بگذریم به اصل ماجرا میرسیم ماجرایی دنباله دار به نام لیگ برتر باشگاههای ایران جام خلیج پارس.
ماجرای پرپیچ و خم پرفراز و نشیب که برای پانزدهمین بار آغاز شد و تب فوتبال را دوباره در ایران به اوج رساند.
قبل از آغاز رقابتهای هفته اول همگان بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز را به عنوان گل سرسبد و حساس ترین بازی هفته اول این رقابتها میدانستند،همان دو تیمی که ماجراهایشان در هفته پایانی لیگ قبل و 6 دقیقه پایانی آن بازیشان برای همیشه در تاریخ لیگ برتر ماندگار شد.
از بحث حساسیت این بازی که بگذریم مسلما بازی بعد را باید بازی سپاهان لقب داد،قهرمان فصل گذشته که با عملکرد بسیار خفیف خود در نقل و انتقالات حداقل خروجیها و ورودیها را به خود اختصاص داده بود به مصاف گواردیولای ایران و تیم از بیخ و بن متحول شده او یعنی استقلال صنعتی خوزستان رفت.تیمی که به تیم عجیب فصل جاری لقب گرفته بود.
استقلال خوزستان به نسبت فصل قبل بیشترین تغییر را در میان تیمهای لیگ برتری به خود اختصاص داده بود و با نزدیک به 30 جابجایی(ورود و خروج) یک رکورد را در نقل و انتقالات تاریخ لیگ برتر از خود به جای گذاشت.
ویسی که فصل قبل با چنگ و دندان در لیگ برتر ماندگار شده بود باید به مصاف تیمی میرفت که عنوان پرافتخارترین تیم این رقابتها را یدک میکشید و مدافع عنوان قهرمانی دوره قبل نیز بود.

بازی در حالی از ساعت 19:35 دقیقه در ورزشگاه فولادشهر آغاز شد که سپاهان در ترکیب خود از بازیکنان جدیدی همچون حبیب گردانی و میلاد سرلک بهره میبرد و بدون ستاره هایی همچون نویدکیا و پریرا و فوضیل موسایف و لئوناردو پادوانی پای به میدان گذاشته بود.
با شروع بازی در کمال تعجب برخلاف همه پیش بینیها این استقلال خوزستان بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در همان ابتدای بازی توسط بیت سعید دروازه گردان را به شدت تحدید کرد که از بخت خوش با خطای هند خود او ماجرا ختم به خیر شد.در ادامه بازهم این استقلال اهواز باانگیزه و جوان بود که توانست بارها و بارها به محوطه جریمه سپاهان بتازد و خطراتی را متوجه دروازه سپاهان کند که به خاطر عملکرد درخشان گردان در این دقایق و خروجهای بی نقصش ناکام ماند.
رفته رفته هرچه بازی از دقایق ابتدایی خود فاصله میگرفت این سپاهان بود که به بازی مسلط تر میشد و از اواسط نیمه اول مالکیت کامل توپ و زمین را به دست گرفت و رفته رفته فشار بر روی دروازه استقلال را بیشتر و بیشتر کرد.در همین دقایق بود که سپاهان توسط تیزهوشی خلعتبری و شریفی دوبار به موقعیت صد در صد گلزنی دست یافت که هردوبار شریفی در عین ناباوری توپ را از بالای دروازه خسوس به بیرون زد.
در ادامه هم بازی دوباره افت کرد تا اینکه سپاهان در دقایق پایانی صاحب یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه شد که این ضربه را احسان حاج صفی با زیبایی هرچه تمام تر با تمام قدرت به گوشه پایین سمت راست دروازه روانه کرد که با شیرجه زیبای خسوس راهی اوت شد و در پایان،نیمه اول با همان نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.

شروع نیمه دوم نیز نیز به مانند نیمه اول طوفانی بود با این تفاوت که اینبار سپاهان بازی را تهاجمی و برتر آغاز کرد و دوبار پیاپی دروازه استقلال را تهدید کرد اما هربار مدافعین استقلال حمله ها را دفع کردند و بازی دوباره به روند قبلی خود در نیمه اول بازگشت و سپاهان تیم صاحب توپ و میدان و استقلال نیز دل به ضد حملات بسته بود.
سپاهان در این بازی هم برای رسیدن به گل تاکتیکی همانند فصل گذشته بر منبای نفوذهای مکرر مدافعین کناری و وینگرها از چپ و راست و ارسالهای بی امان روی دروازه برای تغذیه تک مهاجم تیم یعنی مهدی شریفی اتخاذ کرده بود که البته تا اواسط نیمه دوم نتوانستند از این تاکتیک خود به گل برسند تا اینکه بالاخره در دقیقه 65 سانتر دقیق و کوتاه احسان حاج صفی از جناج چپ محوطه جریمه استقلال با ضربه سر شریجه ای مهدی شریفی تبدیل به گل پیروزی سپاهانیها در این مسابقه شد تا سپاهانیها در اولین بازی خود در لیگ برتر پانزدهم موفق به گلزنی در مقابل جوانان پرانرژی و با انگیزه خوزستانی شوند.
پس از گل به مدت 7-8 دقیقه بازی بسیار زیبا و پرهیجان دنبال شد و سپاهانیها برای افزودن بر اندوخته خود و استقلالیها برای جبران مافات به آب و آتش زدند اما بازهم بازی به همین روال نماند و دوباره دچار افت محسوس کیفی شد گو اینکه سپاهان و استقلال هردو به این نتیجه تن داده بودند.
در ادامه هر چه به پایان بازی نزدیکتر شدیم بازی رنگ و بوی خشنتری به خود گرفت و بیشتر در میانه زمین و درگیرانه پیگیر شد که حاصل آن نیز چند کارت زرد بود که از جیب داور مسابقه بیرون آمد و بازیکنان استقلال را جریمه کرد.
در این دقایق استقلال چند نوبت تواسنت روی دروازه سپاهان خطراتی را ایجاد کند که حتی یکبار با اشتباه دروازه بان در خروج از دروازه نزدیک بود دروازه سپاهان باز شود و در یک مورد ضد حمله نیز سیف اللهی بازیکن تازه وارد استقلال تا درون محوطه جریمه پیشروی کرد که به جای نفوذ بیشتر و ایجاد موقعیت شوتزنی اقدام به تمارض برای گرفتن پنالتی از داور کرد که داور اورا نیز با کارت زرد جریمه کرد و اوضاع برای سپاهان ختم به خیر شد و همین روند تا پایان پیش رفت تا با سوت پایان بازی سپاهان اولین سه امتیاز خود در لیگ برتر پانزدهم را دشت کند و با نگاهی امیدوارانه به قهرمانی به هفته های بعد بیاندیشد.

 

به قلم آریامنش

 

شروع طوفان با نسیم ملایم
[ شنبه 17 مرداد 1394 ] [ 09:48 ب.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :