تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنه< بازیكنان تیم فوتبال الوحده امارات پیش از آغاز دیدار مقابل سپاهان، جو ورزشگاه فولادشهر را متشنج كردند.
در حالى كه داور دیدار قصد به صدا درآوردن سوت آغاز بازى را داشت، دروازه بان تیم الوحده با نشان دادن سنگى به داور اعلام كرد به دلیل سنگ پرانى تماشاگران مستقر در پشت دروازه، حاضر به انجام بازى نیست.
این حركت با حمایت همبازیان وى همراه شد و محرم نوید كیا نیز به دلیل تاخیر اماراتى ها و تلاش براى ایجاد جنجال، به آنها اعتراض كرد و این شرایط باعث شد جو ورزشگاه فولادشهر متشنج شده و بازى پس از پادرمیانى مسؤولان ۲ تیم با دقایقى تاخیر آغاز شود.
< گنجایش ورزشگاه یك ساعت پیش از آغاز بازى با حضور بیش از ۲۰ هزار تماشاگر تكمیل شد. در حدود ۵۰ تماشاگر اماراتى نیز در ورزشگاه حاضر بودند و با بلندگو تیم خود را تشویق مى كردند.
< بازیكنان مسلمان الوحده پس از اعلام اذان مغرب در ورزشگاه افطار كردند.
< پیش از آغاز بازى با مداحى مهدى سیدصالحى، بازیكن مصدوم سپاهان، مراسم عزادارى شهادت مولاى متقیان، حضرت على (ع)در ورزشگاه برگزار شد.
< مسؤولان برگزار كننده این بازى نسبت به گذشته بهتر عمل كرده و خبرنگاران بدون مشكل وارد ورزشگاه شدند. تلاش زیادى نیز براى نظم و ساماندهى تماشاگران انجام شد.
< اعضاى تیم سپاهان پیش از آغاز بازى نماز جماعت را بجا آ وردند.
< لوكا بوناچیچ، سرمربى كروات سپاهان دقایقى با بازیكن الوحده (احمد شربینى) كه اصلیتى كروات دارد، گفت وگو كرد.طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 12 مهر 1386 ] [ 04:10 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
دیدگاه
استراتژى صحیح لوكا

مرتضى محصص
سپاهان با استراتژى صحیحى كه از سوى بوناچیچ اتخاذ شده بود به مصاف الوحده رفت. در واقع با وجود ۶ بازیكن با خصوصیات تهاجمى كه تكنیك بالایى داشتند سپاهان به راحتى مى توانست لایه هاى دفاعى حریف را از هم جدا كند و به موقعیت گل برسد. انتخاب صحیح لوكا باعث شد بیشتر دقایق بازى در نیمه اول در زمین حریف دنبال شود و توپ و میدان در اختیار زردپوشان سپاهان باشد. گلى هم كه سپاهان به ثمر رساند با استراتژى قابل قبول یك تاكتیك به ثمر رسید. هرچند اشتباه دروازه بان الوحده در آن صحنه كاملا مشهود بود.
سپاهان در ۴۵ دقیقه اول ضربات ایستگاهى زیادى به دست آورد اما براى استفاده از توپ هاى برگشتى برنامه مناسبى نداشت. بعد از اخراج مدافع شماره ۲۵ حریف تصور مى شد سیستم الوحده دچار تغییر شود اما اینگونه نشد چرا كه این تیم از ابتدا با تك مهاجم به میدان رفت و وقتى ۱۰ نفره شد، یكى از بازیكنان خط میانى یك خط عقب تر رفت تا آرایش دفاعى این تیم به هم نخورد. اتفاقا در ۱۰ دقیقه پایانى وقتى خطوط سه گانه الوحده به هم نزدیك شدند این تیم منسجم تر عمل كرد و حتى صاحب موقعیت گلزنى شد.
در نیمه دوم همانگونه كه گفته شد برترى عددى سپاهان به سود حریف شد و الوحده به گل رسید اما تعویض اجبارى و دو تعویض دیگر لوكا مفید بود و به سود سپاهان تمام شد. با ورود جلال اكبرى به زمین، سپاهان به بازى عرض داد كه با این شیوه تیم حریف راحت تر باز مى شد و سپاهانى ها راحت تر نفوذ مى كردند.
گل دوم سپاهان نیز با شانس همراه نبود بلكه به دلیل جاگیرى خوب، اعتماد به نفس بالا و تمركز محمود كریمى به ثمر رسید تا سپاهان تیم برتر میدان باشد. تا زمانى هم كه ابوالهیل در زمین بود سپاهان از برترى عددى اش به خوبى استفاده كرد و در نهایت با یك نتیجه خوب به بازى برگشت مى اندیشد.طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 12 مهر 1386 ] [ 04:10 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]

فینال اسیا در انتظار توفان زرد

سپاهان۳ - الوحده یك
چهارشنبه ۱۱/۷/۸۶
ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
ساعت: ۲۰:30
چارچوب: دیدار رفت مرحله نیمه نهایى لیگ قهرمانان آسیا
سپاهان: ۳
گل ها: محمود كریمى (۱۱ و ۵۸)، محرم نویدكیا (۸۵ پنالتى)
پاس گل: محسن بنگر، احسان حاج صفى، محمود كریمى
الوحده امارات: یك
گل: محمد سعید الشربیك (۴۸)
پاس گل: اسماعیل مطر
داور: مالك عبدالمالك
اخطار: ابراهیم لوینیان، محرم نویدكیا (سپاهان)، لئوناردو سیلوا (الوحده)
اخراج: یاسر عبدالله (۳۵)
تماشاگر: ۲۵ هزار نفر
ستاره میدان: محمود كریمى

سپاهان: عباس محمدى، هادى عقیلى (حمید عزیززاده ۶۷)، محسن بنگر، جابا موجیرى، حسین كاظمى، ابراهیم لوینیان (جلال اكبرى ۷۰)، احسان حاج صفى، محرم نویدكیا، عبدالوهاب ابوالهیل (حسین پاپى ۸۰)، سعید بیات، محمود كریمى
سرمربى: لوكا بوناچیچ

الوحده: نادر لامیاغرى، لئوناردو سیلوا، سعید بشار، یاسر عبدالله، تافیق عبدالرزاق (محمود خمیس ۸۱)، یاسر مطر (عبدالله على ۴۶)، محمد عثمان (حیدر على ۵۸)، عیسى احمد، اسماعیل مطر، محمد الشحى
سرمربى: آیرو ووتمن
 الوحده كه با تك مهاجم بازى را شروع مى كرد، آمده بود تا با دفاع چند لایه و بستن خط میانى، همان بلایى را بر سر سپاهان بیاورد كه سپاهان بر سر كاوازاكى آورده بود؛ اما دفاع پرتعداد و حفظ توپ آنها ۱۱ دقیقه بیشتر دوام نداشت چون روى یك اوت دستى بلند، تمام برنامه هاى الوحده بر هم ریخت. احسان حاجى صفى توپ را بلند به محوطه جریمه پرتاب كرد و محسن بنگر در حالى كه با مدافع الوحده درگیر بود، با سر اثر كوچكى روى توپ گذاشت و توپ روى خط ۶ قدم جلوى پاى محمود كریمى افتاد. كریمى با یك بغل پا دروازه نادر لامیاغرى دروازه بان مراكشى الوحده را باز كرد تا ۲۵ هزار هوادار تیم سپاهان شادى كنان به هوا بپرند و صداى بلندگوى دستى هواداران الوحده كه مثل سوهان روى اعصاب ما بود، براى دقایقى قطع شود. با این گل زودهنگام تمام برنامه هاى الوحده بر هم خورد. آنها در شوك این گل بودند كه سپاهان دامنه حملاتش را گسترش داد. سپاهان پس از گل چند موقعیت خوب را هم روى دروازه داشت و یكى دو بار هم صاحب ضربات ایستگاهى شد. در دقیقه ۱۹ شوت هادى عقیلى ورزشگاه را نیم خیز كرد اما ضربه هادى با اختلافى اندك از بالاى دروازه راهى اوت شد. ۵ دقیقه بعد، سانتر محمود كریمى یك موقعیت عالى را براى سپاهان فراهم كرد اما ضربه محرم نویدكیا به مدافع الوحده برخورد كرد و بلوكه شد تا دروازه الوحده بسته بماند. سپاهان فشار خود را بیشتر و بیشتر كرد و تا دقیقه ۳۵ در زمین الوحده صاحب توپ و میدان بود تا یك اتفاق دیگر به نفع سپاهان رخ داد. محمود كریمى در حالى كه از میان مدافعان سپاهان در حال فرار بود، با خطاى شدید یاسر عبدالله سرنگون شد. داور سنگاپورى سوت خود را به نشانه خطا به صدا درآورد و دست به كارت به سمت مدافع خطاكار الوحده رفت. مدافع الوحده پس از دیدن كارت زرد، به شدت به تصمیم عبدالمالك اعتراض كرد تا در میان بهت بازیكنان الوحده، كارت قرمز را مقابل صورت خود ببیند. با این اتفاق همه چیز به نفع سپاهان رقم خورد. در ۱۰ دقیقه پایانى سپاهان حملات خود را ادامه داد و در چند صحنه هم تا آستانه رسیدن به گل پیش رفت اما در این بین بازیكنان الوحده هم ۳-۲ بار از ضدحملات استفاده كردند اما با واكنش خوب عباس محمدى و دوندگى مدافعان سپاهان، دروازه زردپوشان بسته ماند تا سرانجام داور سنگاپورى در سوت خود دمید و پایان ۴۵ دقیقه اول را اعلام كرد؛ حالا نیمه مربیان است و همه منتظرند تا برنامه لوكا را براى نیمه دوم ببینند.
سپاهان بدون تغییر بازى را شروع كرد اما الوحده، عبدالله على را به جاى یاسر مطر به زمین آورد. همه چیز به نفع سپاهان بود تا مقابل تیم ۱۰ نفره الوحده گل دوم و بلكه سوم را به ثمر برساند و كار را همین جا تمام كند اما الوحده بازى را هجومى آغاز كرد. كمتر از ۳ دقیقه پس از شروع نیمه دوم، یك و دوى اسماعیل مطر و سعید الشریك خط دفاع سپاهان را بر هم ریخت و شریك با استفاده از تكنیك خود، محسن بنگر را جا گذاشت و با یك بغل پاى فنى، دروازه عباس محمدى را باز كرد تا به یكباره تمام تماشاگران این مسابقه نگران گل خورده در خانه شوند. الوحده پس از این گل به لاك دفاعى رفت و سپاهان كه از گل الوحده جا خورده بود، براى دقایقى جلو كشید تا گل خورده را جبران كند. حدود ۵ دقیقه پس از گل الوحده، محمود كریمى روى سانتر لوینیان در موقعیت خوبى قرار گرفت اما ضربه ضعیف او همه را ناامید كرد. در این میان كه سپاهان در فكر حمله بود، الوحده با ضدحملات خطرناك چند بار نفس ها را در سینه حبس كرد. در دقیقه ۵۴ شوت بازیكن الوحده از داخل محوطه جریمه با واكنش عباس محمدى راهى كرنر شد.
پس از این اتفاق، سپاهانى ها هوشیارتر بازى را دنبال كردند و در دقیقه ،۵۸ روى یك پاس عالى كه توسط محرم نویدكیا از میانه میدان فرستاده شد، در موقعیت گل قرار گرفتند. احسان حاج  صفى وارد محوطه جریمه شد. حاج صفى ضربه اش را زد كه دروازه بان الوحده آن را دفع كرد و مدافع الوحده در حالتى نامتعادل نزدیك بود كه دروازه تیم خودى را باز كند كه باز هم نادر لامیاغرى با پا مانع باز شدن دروازه شد. همه در انتظار یك اتفاق بودند كه محمود كریمى از راه رسید و فرشته نجات سپاهان شد. ضربه كریمى مهار نشدنى بود و دروازه الوحده براى بار دوم توسط محمود كریمى باز شد. با این گل، الوحده دیگر جلو نیامد و بیشتر به حفظ توپ رو آورد؛ البته سپاهان هم براى دقایقى نفس گرفت و آرام شد و بازى از تب و تاب افتاد. در دقیقه ۶۷ تابلوى تعویض بالا رفت و هادى عقیلى كه از ناحیه ران پا احساس درد مى كرد، جاى خود را به حمید عزیززاده داد. ۲ دقیقه بعد از این تعویض اجبارى، جلال اكبرى هم جانشین ابراهیم لوینیان شد كه ۷۰ دقیقه پرنفس دویده بود.
با ورود جلال اكبرى، جناح چپ سپاهان راه افتاد. ۳-۲ دقیقه پس از ورود اكبرى، این بازیكن یك سانتر عالى را روى دروازه فرستاد كه محمود كریمى با سر نزدیك بود دروازه الوحده را باز كند. سپاهان از این لحظه به بعد بر بازى سوار بود و با فشار تماشاگران خودى به جلو فرا خوانده مى شد. حتى لوكا بوناچیچ هم فهمیده بود كه باید یك گل دیگر بزند. به همین دلیل، عبدالوهاب ابوالهیل را از زمین بیرون كشید و حسین پاپى را به خط حمله آورد. سپاهان آهسته، آهسته فرم تهاجمى به خود مى گرفت تا بازى به دقیقه ۸۵ رسید. پاس در عمق از میانه زمین فرستاده شد و محمود كریمى داخل محوطه جریمه توپ را گرفت و با شگرد همیشگى اش سر توپ زد؛ دفاع الوحده جا ماند و در حین چرخش در شرایطى كه قصد مهار كریمى را داشت، با دست سد راه او شد. كریمى با زیركى خودش را زمین انداخت و داور به نشانه پنالتى سوت كشید. محرم نویدكیا توپ را روى نقطه پنالتى كاشت؛ سكوت بر ورزشگاه حاكم بود كه محرم با سوت داور حركت كرد. محرم ضربه اش را زد و دروازه بان الوحده جهت توپ را درست تشخیص داد اما چند سانتیمتر كم آورد و پنالتى محرم گل شد تا خیال همه راحت شود. پس از این گل سپاهان باز هم براى گل حملات دیگرى را ترتیب داد اما دروازه الوحده براى بار چهارم باز نشد. در شرایطى كه ۲۵ هزار تماشاگر به نشانه پایان بازى سوت مى زدند، داور سنگاپورى به ساعت خود نگاهى انداخت و پس از یك نفس عمیق، در سوت خود دمید و سپاهان را برنده بازى اعلام كرد. حالا سپاهان با این نتیجه امیدوارى فراوانى براى بازى برگشت دارد تا به فینال برسد. سپاهان در یك قدمى فینال لیگ قهرمانان آسیا است.
طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 12 مهر 1386 ] [ 04:10 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]

دیدارنیمه نهایی باشگاههای آسیا

دور رفت

فولاد مبارکه سپاهان                      الوحده امارات

۱۱/۰۷/۱۳۸۶

ورزشگاه فولادشهراصفهان
طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 5 مهر 1386 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
پایان حسرت ۱۰ ساله
طلوع سپاهان در سرزمین آفتاب

چهارشنبه ۴/۷/۸۶
ورزشگاه: تودوروكى
ساعت: ۳۰:۱۳
چارچوب: دیدار برگشت مرحله یك چهارم نهایى لیگ قهرمانان آسیا
میزبان: كاوازاكى فرونتال
میهمان: سپاهان اصفهان
داور: سعد كمیل
كمك ها: مراد یاسر احمد و الوهدیان فؤاد
اخطار: عبدالوهاب ابوالهیل و محسن بنگر (سپاهان)
اخراج: -
پنالتى ها: جونینیو، گانادا، اوهاشى و ترادا (كاوازاكى)، هادى عقیلى، محرم نویدكیا، عبدالوهاب ابوالهیل، فرشاد بهادرانى و جلال اكبرى (سپاهان)

كاوازاكى: اجى كاواشیما، هایروكى ایتو، یوشینوبو مینووا، شوهى ترادا، هیرویوكى تانى گوچى، مگنوم تاوارس، كنگو ناكامورا (ماساهیرو اوهاشى ۹۵)، یوسوكه مورى (یوسوكه ایكاوا ۷۴)، كازوهیرو ماراكاى، كارلو جونینیو و یونگ ته سه (كازوكى گانادا ۱۰۶)
سپاهان: عباس محمدى، حمید عزیززاده، هادى عقیلى، محسن بنگر، محرم نویدكیا، جلال اكبرى، حسین كاظمى (ابراهیم لوینیان)، عبدالوهاب ابوالهیل، سعید بیات، احسان حاجى صفى (فرشاد بهادرانى ۹۱) و عماد محمد رضا (محسن حمیدى ۷۱)

 وقتى سوت پایان بازى سپاهان- كاوازاكى (دور رفت) در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به صدا درآمد كمتر كسى شانس صعود را براى سپاهان در دور برگشت متصور مى شد اما همان روز لوكا بوناچیچ كه در كار خود خبره و استاد است و نشان داده كه مرد عبور از جاده هاى صعب العبور است گفت شانس صعود براى هر ۲ تیم به یك اندازه است.
سعد كمیل سوت آغاز دیدار را به صدا درمى آورد اما پیش از سوت، گوش تمام بازیكنان پر شده از صداى تشویق یكصداى ۱۳۰۰۰ نفر كه اكثر آنها پیراهن هاى یكرنگ به تن كرده اند و بى محابا تیم مورد علاقه خود را تشویق مى كنند. بدون شك جو ورزشگاه بسیار سنگین تر از جو ورزشگاه یكصدهزارنفرى آزادى بود.
در همان ابتداى بازى بازیكنان كاوازاكى به سركردگى ناكامورا حملات پرشمارى را از كناره هاى خط دفاعى سپاهان آغاز كردند كه در دقیقه ۵ بازى شوت سنگین ناكامورا نویدبخش یك روز پركار براى خط دفاع و دروازه بان سپاهان بود. روند حملات كاوازاكى، سپاهانى ها را بر آن داشت تا خودى نشان بدهند و آنها نیز به سوى دروازه تیم كاوازاكى حمله ور شدند كه حاصل این حملات چند ضربه پیاپى كرنر بود كه یكى از این ضربات با ضربه سر بنگر روى سر عمادرضا فرود آمد و وارد دروازه شد ولى شادى این گل زیاد طول نكشید چون دست سعد كمیل به نشانه آفساید بالا رفته بود.
ژاپنى ها با تركیب ۳-۳-۴ وارد زمین شده بودند و ناكامورا، مگنوم، جونینیو و یونگ تسه با تشكیل مربع  و مثلث هایى كه در میان مدافعان پرشمار سپاهان به وجود مى آوردند سعى مى كردند راهى به دروازه عباس محمدى بیابند. حاصل این اشكال هندسى در نیمه اول چندین موقعیت گل بود كه بیشتر آنها در نهایت با هنرنمایى جونینیو و فوق واكنش هاى عباس محمدى كه ستاره میدان بود به پایان رسید. اكثر حملات كاوازاكى در نیمه نخست بین دقایق ۳۰ تا ۴۵ بود البته در دقایق ۲۵ و ۲۶ دو موقعیت خوب گلزنى روى پاس هاى بى نقص محرم نویدكیا نصیب عماد رضا شد كه از این فرصت ها نتوانست به درستى استفاده كند.

دیروز حسین كاظمى مانند دور رفت بازى كم فروغى را از خود به نمایش گذاشت تا در اوایل نیمه دوم لوكا را به این كار وادارد تا او را از زمین بیرون بكشد و ابراهیم لوینیان را جایگزین او كند. از سپاهانى كه از آغاز بازى با تركیب ۱-۵-۴ وارد زمین شده بود انتظار یك بازى تهاجمى نمى رفت اما با تعویض هاى بوناچیچ اینگونه به نظر مى رسید كه تعدد یاران دفاعى این تیم شاید براى سپاهان دردسرساز شود. پس از اضافه شدن محسن حمیدى و بیرون رفتن عمادرضا، یاران سپاهان در چند صحنه ناهماهنگ كار كردند و این عدم هماهنگى توپ را نصیب مهاجمان كاوازاكى كرد كه باز هم درخشش عباس محمدى و بخت و اقبال بلند او مانع از رسیدن كاوازاكى  به گل شد. اكثر دقایق نیمه دوم توپ در میانه میدان گردش داشت.
دو تیم در ۹۰ دقیقه راهى براى رسیدن به دروازه ها نیافتند و كار به وقت اضافه كشیده شد كه در وقت اضافه هم فقط یكى دو موقعیت كاوازاكى قابل توجه بود.
كار به ضربات پنالتى كشیده شد و هنوز صداى هواداران آبى پوش تیم كاوازاكى گوش كركن است. بدون شك در ضربات پنالتى نفس بسیارى از هموطنانمان در سراسر دنیا در سینه حبس بود تا نتیجه كار را ببینند كه ضربه تاناگوچى كه با برخورد به تیرك دروازه به بیرون رفت خیال همه را راحت كرد و بعد از آن ضربه جلال اكبرى راه صعود تیم هاى ایرانى را پس از ۶ دوره به نیمه نهایى لیگ قهرمانان آسیا هموار ساخت.
طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 5 مهر 1386 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
سپاهان؛ یك تیم استاندارد
مجید صالح

قابل پیش بینى بود كه سپاهان به نیمه نهایى راه پیدا كند. تساوى در اصفهان باعث شده بود كه ژاپنى ها كار را تمام شده فرض كنند. فرضى كه با روش خاص لوكا و سپاهان به هم ریخت. در واقع سرمربى هوشمند سپاهان براى بازى در خانه و خارج از خانه ۲ تاكتیك متفاوت دارد. در اصفهان حمله كرد و نتیجه نگرفت بنابراین روش بازى تیم اش را تغییر داد تا جایى كه سپاهان تمام برنامه هاى خود را در زمین ژاپنى ها بر ضد حمله ها بنا كرده بود. «دفاع و ضد حمله»؛ این روشى بود كه سپاهان را به دور نیمه نهایى برد. روش خاص لوكا سال گذشته حتى پرسپولیس را هم زمینگیر كرد. سپاهان در جریان بازى با كاوازاكى توپ را همان طور كه دوست داشت به گردش درمى آورد و توپ را بیشتر به فضاهایى مى برد كه موقعیتى در پى آن حاصل نشود. تیم لوكا بازى در میانه میدان را هدف اصلى اش قرار داده بود و ژاپنى ها براى رویارویى با این ترفند عملاً ناتوان ماندند. به مرور حتى از لحاظ روحى دچار ضعف شدند تا در نهایت در ضربات پنالتى بازى را و البته نیمه نهایى را واگذار كردند. به عقیده من بازیكنان سپاهان بدون اشتباه ظاهر شدند. آنها روز گذشته در تركیب سپاهان فوق العاده بودند و تمام دستورات فنى لوكا را به خوبى انجام دادند.
معتقدم سپاهان حالا در شرایطى قرار گرفته كه باید مورد تحسین و احترام قرار بگیرد. آنها واقعاً به یك تیم استاندارد تبدیل شده اند. اگرچه نگاه واقع بینانه به ما حكم مى كند كه اعتراف كنیم در مجموع دیدارهاى رفت و برگشت، ژاپنى ها تیم برتر میدان بودند و یك سر و گردن از نظر فنى بالاتر از سپاهان قرار داشتند اما نتیجه گرفتن آن هم در چنین مرحله سختى كار بزرگى بود كه انجام آن تنها از عهده سپاهان برمى آمد. معتقدم كاوازاكى مقابل سپاهان دچار مشكلات روحى شد. آنها موقعیت هاى خوبى داشتند اما نتوانستند در آخرین ضربه ها خوب عمل كنند. كاوازاكى در بازیسازى، انتقال توپ و سرعت بخشیدن به جریان بازى تیم فوق العاده اى نشان داد اما در یك مورد به خصوص ضعف داشت؛ «تمام كنندگى».
آنها در واقع درباره سپاهان دچار تردید شدند و نتوانستند ضعف هاى نماینده فوتبال ایران را به خوبى مورد محاسبه قرار دهند. عدم شناخت آنها باعث شد لوكا دست به كار شود و با شیوه اى سخت تمام مناطق بازى را مسدود كند. سپاهان دفاعى بازى كرده و كاملاً بسته با كاوازاكى روبرو شد اما نتیجه گرفت. خب این موضوع مهمى است. حالا بعد از سال ها نماینده اى از فوتبال ما به نیمه نهایى مى رود. به نظر من سپاهان در بازى با كاوازاكى نشان داد كه حتى پتانسیل قهرمانى را نیز دارد. در مورد لوكا هم باید بگویم كه او مربى بسیار باهوشى نشان داده. خونسرد و حرفه اى دارد نماینده ما را كنترل و هدایت مى كند. او از معدود مربیان خارجى است كه امروز لایق تحسین است.طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 5 مهر 1386 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
با برتری 5 بر 4 در ضربات پنالتی
سپاهان به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد
تیم فوتبال سپاهان با شکست کاوازاکی فرونتال ژاپن به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

 تیم فوتبال سپاهان اصفهان با برتری 5بر 4 در ضربات پنالتی مقابل کاوازاکی فرونتال ژاپن به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد .


 


گفتنی است گل های سپاهان را در ضربات پنالتی عقیلی ، نویدکیا ، ابوالهیل ،بهادرانی و اکبری به ثمر رساندند .
طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ چهارشنبه 4 مهر 1386 ] [ 11:09 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
كاوازاكی ژاپن و سپاهان ایران
 
تیم پیروز مشكلی برای قهرمانی ندارد
تیم‌های سپاهان ایران و كاوازاكی ژاپن روز چهارشنبه هفته جاری ساعت 13 و 30 دقیقه دیدار برگشت خود را در چارچوب رقابت‌های مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار خواهند كرد.

نماینده كشورمان در حالی به مصاف حریف ژاپنی خود خواهد رفت كه در دیدار رفت در ورزشگاه فولادشهر اصفهان نتوانسته بود راهی برای گشودن دروازه آنها پیدا كند و به نتیجه تساوی رضایت داده بود.


سپاهانی‌ها در نیمه اول دیدار رفت اسیر حملات حریف خود شده بود و عملا حرفی برای گفتن نداشتند.


اگر چنین نوبت واكنش محمدی و عكس‌العمل سریع خط دفاعی میزبان به رهبری محسن بنگر در كار نبود قطعا كاوازاكی كه اساس حملاتش را برپایه كارهای انفرادی و تكنیكی جورنینهو و ماگیتو برزیلی، چونتسه از كره شمالی و میدان داری كنگو ناكامورا پدیده جدید فوتبال ژاپن پیش می‌رفت می‌توانست در همان نیمه اول به گل برسد و كار میزبان را سخت‌تر كند.


اما این طور نشد و شاگردان بوناچیچ بدون گل راهی رختكن شدند، در نیمه دوم به میدان فرستادن حسین كاظمی و احسان حاجی‌صفی ورق را به كلی برگرداند و سپاهان متحول شد و چندین بار با فرارهای كریمی و ضربات ایستگاهی نویدكیا می‌رفت تا در اصفهان كار را تمام كند و برای دیدار برگشت دغدغه كمتری داشته باشد، اما دو سد بزرگ یعنی ایجی كاواشیما دروازه‌بان و هیروكی رهبر خط دفاعی كاوازاكی به خوبی از عهده وظایف خود برآمدند و حملات را یكی پس از دیگری دفع می‌كردند.


سرانجام با سوت جاسم راشد بحرینی هر 2 تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند تا همه چیز به ورزشگاه تودوروكی ژاپن ختم شود، استادیومی كه زمین چمنش براساس طبیعت فوتبال ژاپن عرض كمتری دارد و همین مسأله لایه‌های دفاعی كاوازاكی را منسجم‌تر خواهد كرد.


در ماقبل شاگردان لوكا بوناچیچ با سرعت دادن به جریان بازی می‌توانند از این سد عبور كنند و به هدف خود برسند. گذشتن از این خط دفاعی و كاواشیمای سرپنجه كار آسانی به نظر نخواهد رسید اما با توجه به پتانسیلی كه سپاهان دارد قطعا می‌تواند این امر را آسانتر كند.


خلاصه  كلام این که تیم پیروز این جدال كه مقابل یكی از تیم‌های الوحده امارات یا الهلال عربستان قرار خواهد گرفت راه آسانتری برای رسیدن به قهرمانی پیش روی خود دارد و می‌تواند برگ زرین دیگری را بر افتخارات فوتبال كشور خود بیفزاید.

 

 
طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ چهارشنبه 4 مهر 1386 ] [ 10:09 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :