تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنهsepahan_fans31سپاهان نیوز - سالیان سال فوتبال ایران دچاره پدیده ای به نام دو قطبی یا سرخابی بودن بود. ملت 70 میلیونی ما مجبور به انتخاب از میان این دو گزینه بود که قرمز باشند یا آبی و گزینه سومی وجود نداشت. تمام رسانه ها در اختیار این دو تیم بودند، حتی تیم ملی ایران نیز مجبور به انتخاب از میان بازیکنان این دو تیم بود و همین امر باعث میشد که سقف آرزوی هر بازیکنی در کشور ما بازی در یکی از این تیم ها باشد. هر کس که پایی به توپ میزد و خود را فوتبالیست میدانست (اغلب فوتبال دوستان) آرزوی بازی در این دو تیم را داشتند زیرا محبوبیت و معروفیت را در بودن در این تیم ها میدیدند، چیزی که آن زمان واقعیت زمانه ما بود و تاکنون نیز ادامه دارد.

از آنجا که بازی کردن در این دو تیم برای همه مردم ما امکان پذیر نبود، این شیفتگان ورزش خود را در قالب هواداران این دو تیم قرار دادند و عشق به سرخابی ها نسل به نسل پرورش یافت و جز فرهنگ ما شد. تا جایی که مجری های تلویزیونی وقتی سوال کم می آورند از مهمان خود این سوال را میپرسند که: قرمز هستید یا آبی؟ گزینه دیگری هم وجود ندارد و حتی حق نداری سکوت کنی، زیرا برایت یکی از این دو رنگ را انتخاب میکنند. وقتی ابراهیم تهامی مسخره میشود، وقتی از کاپیتان سپاهان (لئون استپانیان) سوال میشود قرمز هستی یا آبی آن هم در برنامه ای که نیمی از مردم ما میبینند، از دیگران چه توقعی است!

وقتی که در بازی نیمه نهایی جام حذفی که از رسانه ملی پخش میشود، سپاهان (تیمی شهرستانی که 4 دوره قهرمان کشور و فینالیست آسیا بوده) میشود یک تیم غریبه و به قول بعضی ها یک تیم عربی! وقتی که در این دیدار سپاهان گلزنی میکند و گزارشگر بی طرف (عادل فردوسی پور) چنان غم زده میشود که انگار تیم ملی ما از عربستان گل خورده و هنگام گلزنی استقلال چنان فریاد گل سر میدهد که ما سپاهانی ها هم به وجد می آییم و فکر میکنیم که خداداد با بوسنیچ در بازی ایران-استرالیا تک به تک شده، چه انتظاری از این فوتبال دارید؟

وقتی بازی یکی از نمایندگان فوتبال ما در آسیا پخش نمیشود و به جای آن سریال جومونگ پخش میشود چه انتظاری از این فوتبال دارید؟ وقتی حتی یک پوستر از تیم های شهرستانی یا بازیکنان شهرستانی و حتی یک مصاحبه صفحه دوم و سوم از آنها چاپ نمیشود چه انتظاری از این فوتبال دارید؟ وقتی تیمی که میلیاردها تومان از بیت المال مستقیما خرجش شده و 18 بازی فقط زور میزند که رتبه ای تک رقمی به دست بیاورد، همواره اسمش سر زبانهاست، نامش تیتر یک روزنامه هاست و رنگش محبوب دلهاست؛ ولی هیچ نام و نشانی از سپاهانی که در دوره رکود فوتبال ایران آبروی ایران را میخرید و در آسیا یکه تازی میکرد وجود ندارد چه انتظاری از این فوتبال دارید؟

همان سپاهانی که با نایب قهرمانی فوتبال آسیا و حضور در جام باشگاه های جهان، در زمانی که سرخابی ها آرزوی صعود از گروه خود را داشتند و تیم ملی ما با باخت به حریفان کلکسیون افتخارات آنها را رنگین میکرد، برای فوتبال ایران آبرو میخرید. با این وجود وقتی قهرمان میشوی و تیتر یک نمیشوی، ولی در آن سو رقیب که نمیشود گفت (همان تیم قرمز رنگ) برای نرفتن به لیگ یک تیتر یک میشود چه توقعی از این فوتبال دارید؟

زمانی بود که نیمی از تیم ملی بازیکنان سپاهان بودند، با این حال چه کسی آن موقع هوای تیم ما را داشت؟ چه کسی قدر شناس تیم ما بود وقتی کاپیتان ما مصدوم شد در بازی ملی با کره شمالی، چه کسی احوالی از او پرسید؟ ولی دست مسئولین درد نکند که به ازای خدمات سپاهان به فوتبال ایران، کمک هایی هم به این تیم انجام داده ند! تیم ما را از بازی های خانگی محروم کردند برای یک نیم فصل. تیم ما را از داشتن ورزشگاه محروم کردن برای چندین سال به بهانه گسترش نقش جهان و نیمه کاره رها کردن آن. هر سال هم که دست به تضعیف تیم ما میزنند ولی هر بار سپاهان، این شیر بیشه زاینده رود، با غیرت بازیکنان و هوادارانش در صدر فوتبال ایران قرار میگیرد، زیرا اصفهانی میدادند که هر چیز لیاقت میخواهد و لیاقت سپاهان قهرمانی در کشور است.

با باخت تیم ما در مقابل یک تیم عربی خشنود شدید، حاشا که شما ایرانی باشید! ولی این را بدانید که شیر همیشه شیر است. آقایان این تیمی که در اصفهان در مقابل الاهلی عربستان شکست خورد حاصل تفکرات شما بود. خوش باشید که زخم خوردن شیر زاینده رود را دیدید ولی بدانید زانو زدن این شیر را مگر به خواب ببینید. ما شاید تیتر یک نباشیم، ولی چندین سال هست که در فوتبال ایران یکه یکه یک هستیم!


[ جمعه 23 فروردین 1392 ] [ 11:15 ب.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :