تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنهفینال اسیا در انتظار توفان زرد

سپاهان۳ - الوحده یك
چهارشنبه ۱۱/۷/۸۶
ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
ساعت: ۲۰:30
چارچوب: دیدار رفت مرحله نیمه نهایى لیگ قهرمانان آسیا
سپاهان: ۳
گل ها: محمود كریمى (۱۱ و ۵۸)، محرم نویدكیا (۸۵ پنالتى)
پاس گل: محسن بنگر، احسان حاج صفى، محمود كریمى
الوحده امارات: یك
گل: محمد سعید الشربیك (۴۸)
پاس گل: اسماعیل مطر
داور: مالك عبدالمالك
اخطار: ابراهیم لوینیان، محرم نویدكیا (سپاهان)، لئوناردو سیلوا (الوحده)
اخراج: یاسر عبدالله (۳۵)
تماشاگر: ۲۵ هزار نفر
ستاره میدان: محمود كریمى

سپاهان: عباس محمدى، هادى عقیلى (حمید عزیززاده ۶۷)، محسن بنگر، جابا موجیرى، حسین كاظمى، ابراهیم لوینیان (جلال اكبرى ۷۰)، احسان حاج صفى، محرم نویدكیا، عبدالوهاب ابوالهیل (حسین پاپى ۸۰)، سعید بیات، محمود كریمى
سرمربى: لوكا بوناچیچ

الوحده: نادر لامیاغرى، لئوناردو سیلوا، سعید بشار، یاسر عبدالله، تافیق عبدالرزاق (محمود خمیس ۸۱)، یاسر مطر (عبدالله على ۴۶)، محمد عثمان (حیدر على ۵۸)، عیسى احمد، اسماعیل مطر، محمد الشحى
سرمربى: آیرو ووتمن
 الوحده كه با تك مهاجم بازى را شروع مى كرد، آمده بود تا با دفاع چند لایه و بستن خط میانى، همان بلایى را بر سر سپاهان بیاورد كه سپاهان بر سر كاوازاكى آورده بود؛ اما دفاع پرتعداد و حفظ توپ آنها ۱۱ دقیقه بیشتر دوام نداشت چون روى یك اوت دستى بلند، تمام برنامه هاى الوحده بر هم ریخت. احسان حاجى صفى توپ را بلند به محوطه جریمه پرتاب كرد و محسن بنگر در حالى كه با مدافع الوحده درگیر بود، با سر اثر كوچكى روى توپ گذاشت و توپ روى خط ۶ قدم جلوى پاى محمود كریمى افتاد. كریمى با یك بغل پا دروازه نادر لامیاغرى دروازه بان مراكشى الوحده را باز كرد تا ۲۵ هزار هوادار تیم سپاهان شادى كنان به هوا بپرند و صداى بلندگوى دستى هواداران الوحده كه مثل سوهان روى اعصاب ما بود، براى دقایقى قطع شود. با این گل زودهنگام تمام برنامه هاى الوحده بر هم خورد. آنها در شوك این گل بودند كه سپاهان دامنه حملاتش را گسترش داد. سپاهان پس از گل چند موقعیت خوب را هم روى دروازه داشت و یكى دو بار هم صاحب ضربات ایستگاهى شد. در دقیقه ۱۹ شوت هادى عقیلى ورزشگاه را نیم خیز كرد اما ضربه هادى با اختلافى اندك از بالاى دروازه راهى اوت شد. ۵ دقیقه بعد، سانتر محمود كریمى یك موقعیت عالى را براى سپاهان فراهم كرد اما ضربه محرم نویدكیا به مدافع الوحده برخورد كرد و بلوكه شد تا دروازه الوحده بسته بماند. سپاهان فشار خود را بیشتر و بیشتر كرد و تا دقیقه ۳۵ در زمین الوحده صاحب توپ و میدان بود تا یك اتفاق دیگر به نفع سپاهان رخ داد. محمود كریمى در حالى كه از میان مدافعان سپاهان در حال فرار بود، با خطاى شدید یاسر عبدالله سرنگون شد. داور سنگاپورى سوت خود را به نشانه خطا به صدا درآورد و دست به كارت به سمت مدافع خطاكار الوحده رفت. مدافع الوحده پس از دیدن كارت زرد، به شدت به تصمیم عبدالمالك اعتراض كرد تا در میان بهت بازیكنان الوحده، كارت قرمز را مقابل صورت خود ببیند. با این اتفاق همه چیز به نفع سپاهان رقم خورد. در ۱۰ دقیقه پایانى سپاهان حملات خود را ادامه داد و در چند صحنه هم تا آستانه رسیدن به گل پیش رفت اما در این بین بازیكنان الوحده هم ۳-۲ بار از ضدحملات استفاده كردند اما با واكنش خوب عباس محمدى و دوندگى مدافعان سپاهان، دروازه زردپوشان بسته ماند تا سرانجام داور سنگاپورى در سوت خود دمید و پایان ۴۵ دقیقه اول را اعلام كرد؛ حالا نیمه مربیان است و همه منتظرند تا برنامه لوكا را براى نیمه دوم ببینند.
سپاهان بدون تغییر بازى را شروع كرد اما الوحده، عبدالله على را به جاى یاسر مطر به زمین آورد. همه چیز به نفع سپاهان بود تا مقابل تیم ۱۰ نفره الوحده گل دوم و بلكه سوم را به ثمر برساند و كار را همین جا تمام كند اما الوحده بازى را هجومى آغاز كرد. كمتر از ۳ دقیقه پس از شروع نیمه دوم، یك و دوى اسماعیل مطر و سعید الشریك خط دفاع سپاهان را بر هم ریخت و شریك با استفاده از تكنیك خود، محسن بنگر را جا گذاشت و با یك بغل پاى فنى، دروازه عباس محمدى را باز كرد تا به یكباره تمام تماشاگران این مسابقه نگران گل خورده در خانه شوند. الوحده پس از این گل به لاك دفاعى رفت و سپاهان كه از گل الوحده جا خورده بود، براى دقایقى جلو كشید تا گل خورده را جبران كند. حدود ۵ دقیقه پس از گل الوحده، محمود كریمى روى سانتر لوینیان در موقعیت خوبى قرار گرفت اما ضربه ضعیف او همه را ناامید كرد. در این میان كه سپاهان در فكر حمله بود، الوحده با ضدحملات خطرناك چند بار نفس ها را در سینه حبس كرد. در دقیقه ۵۴ شوت بازیكن الوحده از داخل محوطه جریمه با واكنش عباس محمدى راهى كرنر شد.
پس از این اتفاق، سپاهانى ها هوشیارتر بازى را دنبال كردند و در دقیقه ،۵۸ روى یك پاس عالى كه توسط محرم نویدكیا از میانه میدان فرستاده شد، در موقعیت گل قرار گرفتند. احسان حاج  صفى وارد محوطه جریمه شد. حاج صفى ضربه اش را زد كه دروازه بان الوحده آن را دفع كرد و مدافع الوحده در حالتى نامتعادل نزدیك بود كه دروازه تیم خودى را باز كند كه باز هم نادر لامیاغرى با پا مانع باز شدن دروازه شد. همه در انتظار یك اتفاق بودند كه محمود كریمى از راه رسید و فرشته نجات سپاهان شد. ضربه كریمى مهار نشدنى بود و دروازه الوحده براى بار دوم توسط محمود كریمى باز شد. با این گل، الوحده دیگر جلو نیامد و بیشتر به حفظ توپ رو آورد؛ البته سپاهان هم براى دقایقى نفس گرفت و آرام شد و بازى از تب و تاب افتاد. در دقیقه ۶۷ تابلوى تعویض بالا رفت و هادى عقیلى كه از ناحیه ران پا احساس درد مى كرد، جاى خود را به حمید عزیززاده داد. ۲ دقیقه بعد از این تعویض اجبارى، جلال اكبرى هم جانشین ابراهیم لوینیان شد كه ۷۰ دقیقه پرنفس دویده بود.
با ورود جلال اكبرى، جناح چپ سپاهان راه افتاد. ۳-۲ دقیقه پس از ورود اكبرى، این بازیكن یك سانتر عالى را روى دروازه فرستاد كه محمود كریمى با سر نزدیك بود دروازه الوحده را باز كند. سپاهان از این لحظه به بعد بر بازى سوار بود و با فشار تماشاگران خودى به جلو فرا خوانده مى شد. حتى لوكا بوناچیچ هم فهمیده بود كه باید یك گل دیگر بزند. به همین دلیل، عبدالوهاب ابوالهیل را از زمین بیرون كشید و حسین پاپى را به خط حمله آورد. سپاهان آهسته، آهسته فرم تهاجمى به خود مى گرفت تا بازى به دقیقه ۸۵ رسید. پاس در عمق از میانه زمین فرستاده شد و محمود كریمى داخل محوطه جریمه توپ را گرفت و با شگرد همیشگى اش سر توپ زد؛ دفاع الوحده جا ماند و در حین چرخش در شرایطى كه قصد مهار كریمى را داشت، با دست سد راه او شد. كریمى با زیركى خودش را زمین انداخت و داور به نشانه پنالتى سوت كشید. محرم نویدكیا توپ را روى نقطه پنالتى كاشت؛ سكوت بر ورزشگاه حاكم بود كه محرم با سوت داور حركت كرد. محرم ضربه اش را زد و دروازه بان الوحده جهت توپ را درست تشخیص داد اما چند سانتیمتر كم آورد و پنالتى محرم گل شد تا خیال همه راحت شود. پس از این گل سپاهان باز هم براى گل حملات دیگرى را ترتیب داد اما دروازه الوحده براى بار چهارم باز نشد. در شرایطى كه ۲۵ هزار تماشاگر به نشانه پایان بازى سوت مى زدند، داور سنگاپورى به ساعت خود نگاهى انداخت و پس از یك نفس عمیق، در سوت خود دمید و سپاهان را برنده بازى اعلام كرد. حالا سپاهان با این نتیجه امیدوارى فراوانى براى بازى برگشت دارد تا به فینال برسد. سپاهان در یك قدمى فینال لیگ قهرمانان آسیا است.
طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 12 مهر 1386 ] [ 05:10 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :