تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنهسپاهان؛ یك تیم استاندارد
مجید صالح

قابل پیش بینى بود كه سپاهان به نیمه نهایى راه پیدا كند. تساوى در اصفهان باعث شده بود كه ژاپنى ها كار را تمام شده فرض كنند. فرضى كه با روش خاص لوكا و سپاهان به هم ریخت. در واقع سرمربى هوشمند سپاهان براى بازى در خانه و خارج از خانه ۲ تاكتیك متفاوت دارد. در اصفهان حمله كرد و نتیجه نگرفت بنابراین روش بازى تیم اش را تغییر داد تا جایى كه سپاهان تمام برنامه هاى خود را در زمین ژاپنى ها بر ضد حمله ها بنا كرده بود. «دفاع و ضد حمله»؛ این روشى بود كه سپاهان را به دور نیمه نهایى برد. روش خاص لوكا سال گذشته حتى پرسپولیس را هم زمینگیر كرد. سپاهان در جریان بازى با كاوازاكى توپ را همان طور كه دوست داشت به گردش درمى آورد و توپ را بیشتر به فضاهایى مى برد كه موقعیتى در پى آن حاصل نشود. تیم لوكا بازى در میانه میدان را هدف اصلى اش قرار داده بود و ژاپنى ها براى رویارویى با این ترفند عملاً ناتوان ماندند. به مرور حتى از لحاظ روحى دچار ضعف شدند تا در نهایت در ضربات پنالتى بازى را و البته نیمه نهایى را واگذار كردند. به عقیده من بازیكنان سپاهان بدون اشتباه ظاهر شدند. آنها روز گذشته در تركیب سپاهان فوق العاده بودند و تمام دستورات فنى لوكا را به خوبى انجام دادند.
معتقدم سپاهان حالا در شرایطى قرار گرفته كه باید مورد تحسین و احترام قرار بگیرد. آنها واقعاً به یك تیم استاندارد تبدیل شده اند. اگرچه نگاه واقع بینانه به ما حكم مى كند كه اعتراف كنیم در مجموع دیدارهاى رفت و برگشت، ژاپنى ها تیم برتر میدان بودند و یك سر و گردن از نظر فنى بالاتر از سپاهان قرار داشتند اما نتیجه گرفتن آن هم در چنین مرحله سختى كار بزرگى بود كه انجام آن تنها از عهده سپاهان برمى آمد. معتقدم كاوازاكى مقابل سپاهان دچار مشكلات روحى شد. آنها موقعیت هاى خوبى داشتند اما نتوانستند در آخرین ضربه ها خوب عمل كنند. كاوازاكى در بازیسازى، انتقال توپ و سرعت بخشیدن به جریان بازى تیم فوق العاده اى نشان داد اما در یك مورد به خصوص ضعف داشت؛ «تمام كنندگى».
آنها در واقع درباره سپاهان دچار تردید شدند و نتوانستند ضعف هاى نماینده فوتبال ایران را به خوبى مورد محاسبه قرار دهند. عدم شناخت آنها باعث شد لوكا دست به كار شود و با شیوه اى سخت تمام مناطق بازى را مسدود كند. سپاهان دفاعى بازى كرده و كاملاً بسته با كاوازاكى روبرو شد اما نتیجه گرفت. خب این موضوع مهمى است. حالا بعد از سال ها نماینده اى از فوتبال ما به نیمه نهایى مى رود. به نظر من سپاهان در بازى با كاوازاكى نشان داد كه حتى پتانسیل قهرمانى را نیز دارد. در مورد لوكا هم باید بگویم كه او مربى بسیار باهوشى نشان داده. خونسرد و حرفه اى دارد نماینده ما را كنترل و هدایت مى كند. او از معدود مربیان خارجى است كه امروز لایق تحسین است.طبقه بندی: جام باشگاههای اسیا،
[ پنجشنبه 5 مهر 1386 ] [ 10:09 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :