تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنهسومین قهرمانى سپاهان درجام حذفی

احترام به قطب زرد

شنبه ۲۶/۳/۸۶
ساعت: ۳۰:۱۶
دیدار برگشت فینال جام حذفى
ورزشگاه: نقش جهان اصفهان
سپاهان: ۳
گل ها: محمود كریمى (۴۴)، ابراهیم لوینیان (۵۰)، حسین پاپى (۸۸)
پاس گل: ابراهیم لوینیان (۴۴) و هادى جعفرى (۸۸)
صباباترى: صفر
داور: محسن تركى
137748.jpg
كمك ها: رضا سخندان و حسن كامرانى فر
اخطار: محسن بیات، یحیى گل محمدى و آلن آودیچ (صباباترى)
اخراج: -
تماشاگر: ۱۸ هزار نفر
ستاره میدان: محمود كریمى (سپاهان)
سپاهان: محمد سوارى، هادى عقیلى، محسن بنگر، جابا موجیرى (حمید عزیززاده ۸۰)، عبدالوهاب ابوالهیل، ابراهیم لوینیان (حامد رسولى ۶۱)، حسین پاپى، هادى جعفرى، فرشاد بهادرانى، سیدمهدى سیدصالحى و محمود كریمى (محمد نورى ۷۶)
سرمربى: منصور ابراهیم زاده

صباباترى: المیر تولیا، سهراب بختیارى زاده، سعید بیگى، محسن بیات (علیرضا عباسفرد ۶۶)، یدالله اكبرى، مصطفى مهدى زاده (آلن آودیچ ۵۹)، حامد حاجتى، امجد شكوه مقام، حمیدرضا زوهانى (مارینكو ماچكیچ)، یحیى گل محمدى و سعید دقیقى
سرمربى: محمدحسین ضیایى

سپاهان بسیار راحت تر از حد تصور صباباترى را شكست داد تا براى دومین سال پیاپى جام قهرمانى رقابت هاى حذفى را بالاى سر ببرد. زردپوشان نصف جهان كه بازى رفت را در رباط كریم صفر - یك برده و با خیالى آسوده پاى به دیدار برگشت گذاشته بود در این دیدار نیز با تدابیر ویژه و یك بازى تاكتیكى به موقع حریف را خلع سلاح كرده و زهر خود را ریختند.
هنوز ۵ دقیقه از بازى نگذشته بود كه سهراب بختیارى زاده با شوت خود از فاصله ۳۵ مترى شوكى به تیم سپاهان داد. ضربه سنگین سهراب با برخورد توپ به تیرك پشت خط فرود آمد اما تركى و كمكش آن را ندیدند تا بازى ادامه داشته باشد.
 
بیشتر دقایق نیمه نخست بازى توپ در میانه میدان ضربه خورد و شاید بتوان مدعى شد در این ۴۵ دقیقه هیچ كدام از ۲ تیم هیچ موقعیتى براى گلزنى نداشتند. البته در حالى كه تصور مى شد در پایان نیمه كار به تساوى بدون گل انجامد باز هم محمود كریمى، ستاره این روزهاى سپاهان با ضربه سر تیم اش را به گل رساند تا خیال اصفهانى ها از بابت قهرمانى تا حدود زیادى راحت شود.
با آغاز نیمه دوم اما صباباترى به خود نیامد و در ادامه كار تعویض هاى ضیایى هم چاره ساز نشد. بر خلاف صبا، سپاهان اما همان تیم توفانى هفته هاى گذشته بود و در دقیقه ۴۹ توسط كریمى باز هم خطرساز شد اما به گل نرسید. ۱۱ دقیقه پس از شروع نیمه دوم ابراهیم لوینیان با حركت انفرادى خود شوك دوم را به صبا داد تا خیال سپاهان از بابت قهرمانى جمع شود.
درست بعد از این گل بود كه شیرازه صبا از هم پاشید. بازیكنان این تیم خیلى ناى راه رفتن نداشتند چه برسد به جنگ بر سر توپ و جبران كار. گل محمدى و بختیارى زاده كه باتجربه هاى تیم بودند كار را رها كرده و با بى انگیزگى خاصى به توپ ضربه مى زدند.
در سوى مقابل اما انگار سپاهانى ها تازه راه افتاده بودند و پشت سر هم موقعیت خلق مى كردند. حسین پاپى در دقیقه ۶۳ و حامد رسولى یك دقیقه بعد ۲ موقعیت ایده آل را هدر دادند تا تعداد گل هاى سپاهان به ۳ و ۴ نرسد. صبایى ها هم در عین بى انگیزگى توسط گل محمدى و آودیچ مى توانستند به گل برسند اما مدافعان سختكوش حریف براى یك بار هم كه شده به آنها اجازه خودنمایى ندادند.
اما ۱۰ دقیقه پایانى كه كار حسابى از دست صبایى ها خارج شده بود صحنه هاى جالبى را پدید آورد تا دیدار فینال جام حذفى تبدیل به یك بازى ساده و یكطرفه شود. شاید اگر سپاهانى ها قدر موقعیت هاى خود را مى دانستند نتیجه تلخى را براى صبا رقم مى زدند اما تنها یك بار و با هوشیارى جعفرى و پاپى در دقیقه ۸۸ به گل رسیدند تا با پیروزى صفر - ۳ و در مجموع صفر - ۴ جام قهرمانى را از آن خود كنند.
سپاهان همانطور كه پیش بینى مى شد در عین برترى و با هوشیارى كامل راحت تر از حد تصور بر صبا فایق آمد و قهرمان شد تا شاید همگان ظهور قطب زرد نصف جهان در فوتبال ایران را باور كنند. ظهورى كه چنانچه با قهرمانى در آسیا همراه شود از تیم اصفهانى یك مجموعه كاملاً موفق و قابل احترام مى سازد.طبقه بندی: اخرین نتایج جام حذفی،
[ دوشنبه 28 خرداد 1386 ] [ 01:06 ب.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :