تبلیغات
آخرین اخبار فوتبال داخلی
آخرین اخبار فوتبال داخلی
سپاهان همیشه قهرمان 
قالب وبلاگ
جدول لیگ برتر
مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران
نظر سنجی
به نظر شما سپاهان در اسیا چه رتبه ای کسب میکنهسپاهان به جمع ۸ تیم برتر آسیا رسید
جشن در نصف جهان
سپاهان ایران یك - الشباب عربستان صفر


چهارشنبه ۲/۳/۸۶
ساعت: ۳۰:۱۶
ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
سپاهان: یك
 
گل: حسن معاد (۳۳ - گل به خودى)
الشباب: صفر
داور: نیشى مورا (ژاپن)
اخطار: عماد محمدرضا (سپاهان) و نشات اكرم و عبدالدوسارى (الشباب)
اخراج: حسن معاد (۸۱ - الشباب)
تماشاگر: ۲۰ هزار نفر
ستاره زمین: هادى عقیلى
سپاهان: محمد سوارى، هادى عقیلى، محسن بنگر، جلال اكبرى، هادى جعفرى، فرشاد بهادرانى، عبدالوهاب ابوالهیل، محمد نورى (جواد ماهرى ۸۳)، احسان حاجى صفى (ابراهیم لوینیان ۶۶)، سیدمهدى سیدصالحى، عماد رضا (حسین پاپى ۹۰)
سرمربى: لوكا بوناچیچ

الشباب: محمد خوجه، عبدالمحسن الدوسارى، صالح صدیق (كاپیتان)، حسن معاد، عبدالله شهیل (فیصل بن سلطان ۶۵)، عبدالله عاطف (والد الغیزانى ۴۶)، احمد عاطف، یوسف المووینى، نشات اكرم، ناجى مجراشى (فیصل العبیلى ۶۸)، گودوین عطرام
سرمربى: خوزه دمورایس

ایران ورزشى ـ ورزشگاه فولادشهر انگار از ساعت ها قبل براى صعود سپاهان شادمانى مى كرد. ۲۰ هزار تماشاگر مشتاق كه در انتظار كسب یك امتیاز بودند، شادمان و خندان به خانه هاى خود رفتند و صداى بوق ماشین ها تا غروب خورشید در خیابان هاى اصفهان ادامه داشت چون سپاهان به جاى مساوى، بازى را برده بود.
این پیروزى به همه چسبید؛ اول اینكه پس از حذف ناباورانه پاس در تهران نگران بودیم كه مبادا این اتفاق دوباره براى سپاهان تكرار شود اما اصفهانى ها باهوشتر عمل كردند و على رغم مشكلاتى كه طى چند هفته اخیر در اردوى آنها بود، سیاستمدارانه استراتژى پیروزى را طراحى كردند.
بازى شروع شد و سپاهان بى گدار به آب نمى زد. البته حریف عربستانى هم مراقب بود و دم به تله نمى داد. حدود ۲۰ دقیقه از زمان بازى صرف محك زدن حریف گذشت تا سپاهان برترى نسبى خود را به دست آورد. كسى انتظار گل از سپاهان نداشت چرا كه جریان بازى به شكلى نبود كه هیچ یك از ۲ تیم بر بازى تسلط كامل داشته باشند اما در دقیقه ۳۳ بازى سپاهان روى یك پرتاب اوت دستى بلند، ورزشگاه را شوكه كرد. احسان حاجى صفى نه مثل على علیزاده اوت دستى را بلند به سر ۶ قدم فرستاد و سیدصالحى و مدافع الشباب به هوا پریدند اما توپ از سر سیدصالحى گذشت و حسن معاد مدافع الشباب كه قصد دفع توپ را داشت، اشتباه كرد و دروازه تیم خودى را باز كرد. پس از این گل الشباب تلاش فراوانى براى جبران گل خورده داشت اما با دفاع چند لایه سپاهان مواجه مى شد. آنها چندبار توسط حسن معاد از راه دور با شوت هاى محكم دروازه سپاهان را تهدید كردند اما تا پایان نیمه اول دروازه سپاهان بسته ماند.
 
نیمه دوم اما به شكلى دیگر آغاز شد. بازیكنان الشباب از كوره در رفته بودند و با خشونت بازى را دنبال مى كردند. اوج خشونت آنها حركت غیرورزشى حسن معاد بود كه با پا به سر محمدنورى زد و در دقیقه ۸۱ با كارت قرمز داور ژاپنى اخراج شد. همین درگیرى و آشگفتى ها باعث شد تا نیمه دوم پرهیجان تر از نیمه اول باشد. سپاهان چندبار توسط عمادرضا و سیدصالحى صاحب موقعیت هاى مطلوبى شد اما مهاجمان سپاهان قدر فرصت ها را ندانستند، درست مثل مهاجمان الشباب كه آنها هم قدر توپ ها را ندانستند تا وقتى سوت داور به نشانه پایان بازى به صدا درآمد غمباد بگیرند و شادى سپاهانى را نگاه كنند كه خود را در جمع ۸ تیم برتر آسیا مى دید. سپاهان صعود كرد. كارناوال شادى در خیابان هاى اصفهان دیدنى بود. مبارك همه ما باشد.

چهره ۸ تیم مرحله دوم مشخص شد
سپاهان در میان غول هاى آسیا
ایران ورزشى - در پایان مرحله گروهى رقابت هاى لیگ قهرمانان باشگاه هاى آسیا چهره ۷ قهرمان گروه هاى هفت گانه مشخص شد و با اضافه شدن چونبوك موتورز جمع تیم هاى حاضر در یك چهارم نهایى مسابقات تكمیل خواهد شد.
این براى دومین بار است كه در تاریخ ۶ ساله جام یكى از نمایندگان ایران به یك چهارم نهایى مى رسد. پیش از این پاس تهران با قهرمانى در مرحله گروهى به یك چهارم رسیده بود و در تقابل با العین امارات از این مرحله كنار رفت.
در گروه هاى هفت گانه بازیهاى حساسى برگزار شد كه در مهمترین آنها سپاهان با شكست الشباب و مجموع ۱۳ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه دوم صعود كرد.
بازیهاى گروه یك در روز پایانى به صورت تشریفاتى برگزار مى شد در حالى كه پیش از انجام این بازیها الوحده امارات اختلاف لازم را نسبت به رقبا پیدا كرد و راهى یك چهارم نهایى شد. در گروه دوم كه رقابت ها در غیاب استقلال ایران برگزار شد الهلال به عنوان تیم نخست جواز صعود را به دست آورد و راهى یك چهارم نهایى شد.
در گروه هاى منطقه شرق نیز بازیهاى حساسى برگزار شد. اوراوا ردز ژاپن در گروه ۵ مقابل سیدنى استرالیا به تساوى بدون گل دست یافت و با مجموع ۱۰ امتیاز به یك چهارم نهایى صعود كرد.
در گروه ششم كاوازاكى ژاپن با نتیجه
۲ - یك دانشگاه بانكوك را شكست داد و با مجموع ۱۶ امتیاز با اقتدار صعود كرد. در گروه هفتم رقابت ها نیز سئونگنام كره جنوبى مقابل شاندونگ چین به تساوى بدون گل رضایت داد. دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر بودند اما نماینده كره جنوبى با تفاضل گل بهتر راهى دور یك چهارم نهایى شد.
چونبوك موتورز كره جنوبى مدافع عنوان قهرمانى نیز در این مرحله به جمع مدعیان دیگر اضافه خواهد شد و جمع ۸ تیم مرحله یك چهارم نهایى كامل مى شود. همچنین شب گذشته در پایان دیدار تیم هاى نفتچى و الكرامه در گروه سوم مسابقات نیز چهره تیم قهرمان گروه مشخص شده است.
بدین ترتیب در مرحله یك چهارم نهایى رقابت هاى لیگ قهرمانان باشگاه هاى آسیا تیم هاى چونبوك موتورز و سئونگنام كره جنوبى، اوراوا ردز و كاوازاكى ژاپن، سپاهان ایران،  الهلال عربستان،  الوحده امارات و برنده دیدار نفتچى و الكرامه   براساس قرعه با یكدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

دمورایس: ما برتر از سپاهان بودیم
ایران ورزشى - خوزه دمورایس سرمربى برزیلى الشباب عربستان در پایان بازى تیم اش مقابل سپاهان گفت: سپاهان دفاع بسیار قوى دارد. ما هم نتوانستیم از فرصت هایمان استفاده كنیم. نیمه اول بهتر از حریف بودیم. از نظر تاكتیكى در كل ۹۰ دقیقه بر حریف برترى داشتیم اما در پایان این سپاهان بود كه صاحب نتیجه شد. او ادامه مى دهد: آنها به خاطر بردهاى قبلى روحیه بالایى گرفته بودند. از طرفى برخى بازیكنان در زمین آن كارى را كه احساس مى كنند درست است انجام مى دهند نه آن كارى كه از آنها خواسته شده، اگر تجربه مربیگرى داشته باشید مى فهمید چقدر این موضوع آزاردهنده است.

بوناچیچ: به قولم عمل كردم
 
ایران ورزشى - لوكا بوناچیچ سرمربى سپاهان بعد از صعود تیم اش به مرحله بعد لیگ قهرمانان در كنفرانس مطبوعاتى گفت: اصلاً ذره اى به این موفقیت شك نداشتم. فشار زیادى را تحمل كرده بودیم تا به این مرحله برسیم اما در این بازى خیلى خوب بودیم و با بردى كه به دست آوردیم صعودمان شیرین تر شد. خوشحالم به پیروزى كه پیش بینى كرده بودم رسیدیم.
لوكا ادامه مى دهد: قبلاً به باشگاه اعلام كرده بودم كه هم جام حذفى را به دست مى آوریم و هم به مرحله بعد لیگ قهرمانان صعود مى كنیم. حالا دیدید كه به قولم عمل كردم؟
لوكا به بازى حریف اشاره مى كند: الشباب تیم خوبى بود اما مقابل ما نتوانست كار خاصى انجام دهد. آنها هیچ خطر جدى روى دروازه ما ایجاد نكردند. بعد از گل ما آنطور كه مى خواستیم بازى را اداره كردیم.
او درباره تمدید قراردادش مى گوید: در هر صورت قرارداد من یكساله است اما بعد از اتمام آن تصمیم گیرى مى كنم. اگر ماندنى شوم تیم را براى فصل بعد خودم مى بندم.

وعده پاداش سازمان به سپاهان
ایران ورزشى - محمد على آبادى رییس سازمان تربیت بدنى دیروز میهمان سپاهان بود. دقیقه ۲۰ على آبادى وارد ورزشگاه نقش جهان شد و از جایگاه VIP تماشاگر دیدار پایانى مرحله مقدماتى لیگ قهرمانان بود.
بین ۲ نیمه و زمانى كه سپاهان از حریف جلو بود على آبادى به رختكن سپاهان رفت و به آنها وعده پاداش ویژه اى را داد.
او به بازیكنان اعلام كرد در صورت قهرمانى، هر یك از اعضاى تیم یك دستگاه پژو پرشیا به عنوان پاداش دریافت مى كنند.طبقه بندی: اخبار ورزشی خارجی،
[ یکشنبه 20 خرداد 1386 ] [ 11:06 ق.ظ ] [ سید رسول حسینیه خوراسگانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگسپاهان کبیر دوستت دارم ؛ نه به خاطر قهرمانی های تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم
ما سپاهانیم و همیشه بر بام فوتبال ایران
ما سپاهانیم و حالا حالاها قهرمان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :